Den zdraví v ZŠ nám. T. G. Masaryka

5 Kvě 2019

Den zdraví v ZŠ nám. T. G. Masaryka

V pátek 29. 3. 2019 proběhl na naší škole Den zdraví. Pro jednotlivé ročníky žáků 2. stupně byl připraven bohatý program.

Žáci šestých ročníků sportovali v Relaxačním centru Kotelna, kde si užili plavání, relaxaci ve whirpool, vyzkoušeli si cvičení na posilovacích strojích v tamní posilovně, zahráli si squash, míčové hry a nechyběl ani bowling.

Žáci sedmého ročníku odjeli do Ostravy seznámit se se Záchranným integrovaným systémem.

Děvčata a chlapci 8. ročníků měli jednotlivá stanoviště v prostorách školy. Aktivity byly rozděleny do čtyř kategorií:

1. Přednáška se zdravotní sestrou na téma První pomoc
  2. První pomoc – praktická část
  3. Opičí dráha
  4. Cvičení s Luckou

Žáci 9. ročníků se seznámili pod vedením zkušené lektorky se zásadami zdravé výživy a zdravého životního stylu. Měli možnost si připravit z různých surovin chutné a zdravé pomazánky. Mnozí z nás se inspirovali a doma si recepty vyzkoušeli.

Součástí zdravého životního stylu není pouze zdravá  výživa, ale také pohybové aktivity, a proto si i deváťáci měli možnost zahrát v tělocvičně turnaje v míčových hrách.

K báječné atmosféře přispělo také jarní sluníčko. Dny zdraví nás správně nabily energií.