E-mail: reditel@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Všechny příspěvky v AKTUALITY

23 Úno 2021

Tvořivost distančně

Tak se stále učíme online. Kromě našich nejmenších sedíme za obrazovkami počítačů, většinu už to mírně řečeno nebaví, svítící monitor začíná být pro mnohé strašákem a možná i noční můrou. Otevření škol je v nedohlednu a tak nezbývá, než se vždy znovu a znovu vzchopit a jít na to. Všichni učitelé hledají cesty i metody, jak by svým svěřencům tyto chvíle alespoň trochu zpříjemnili. Naukové předměty provizorně fungují, co však ty, které by měly přinášet zábavu a uvolnění? Tělocvik a hudební výchova jsou zakázány, výtvarné a pracovní činnosti povoleny. Co s tím? Jak nahradit možnost rozvoje talentů či chybějící soutěže, ve kterých děti ukazovaly, co umí? Tady je jeden z příkladů za všechny. Pro třeťáky si paní učitelka připravila projekt s názvem Zimní tvořivá výzva.

     Její zadání bylo následující: Milé děti, i během distanční výuky máte možnost ukázat, co vás zajímá a co vás opravdu baví. Ukažte, co dokážete vytvořit, čemu se věnujete, co umíte. Jsou to věci, které nemusí být ve škole vidět, protože je tvoříte doma. Můžeme vás poznat z úplně jiné stránky. Vyfoťte, natočte, předveďte nebo vytvořte něco, čím byste mohli inspirovat druhé. Může to být cokoliv. A výzva se opravdu ujala, o čemž svědčí množství fotografií i videa, kde kluci a holky prokazují svůj talent.

     Je dobré, že nezapomněli sportovat, malují, pokoušejí se vařit, tvoří z rozličných materiálů. Koneckonců, přesvědčte se sami. Jsme na Vás děti pyšní. Nesmíme však zapomenout na ty, kteří Vás k tomu v současné koronavirové době vedou a věnují vám svůj drahocenný čas. Jsou to rodiče a někdy i prarodiče. Moc Vám děkujeme, že tuto nesnadnou situaci zvládáte a udržujete své potomky v činnosti. Je to pro ně moc důležité.

21 Úno 2021

Školní časopis Tam Tam – Únor 2021

1 Úno 2021

SPgŠ a SZŠ Krnov – pozvánka na Den otevřených dveří

25 Led 2021

Střední průmyslová škola Krnov – Den otevřených dveří

18 Led 2021

Obchodní akademie, střední odborná škola knihovnická a vyšší odborná škola Brno

Obchodní akademie, střední odborná škola knihovnická a vyšší odborná škola Brno

škola nabízí čtyřleté maturitní studium v oborech Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Informační služby
 
Obor Informační služby budeme představovat také při on-line setkáních v pondělí 25. 1. 2021 a v pondělí 15.2. 2021, vždy v časech 17:00-17:15, 17:20-17:35, 17:40-18:00. Dotazy budou zodpovídat vyučující (na odkazu meet.google.com/xjp-thev-fgx). Ve stejné dny od 17:00 do 18:00 bude možnost se ptát i našich žáků (na odkazu meet.google.com/vbk-vrjx-iui). Vše probíhá on-line formou v prostředí Google Meet.
18 Led 2021

STŘEDNÍ ŠKOLA PRŮMYSLOVÁ, KRNOV

https://www.sspkrnov.cz/

18 Led 2021

HOTELOVÁ ŠKOLA FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

http://www.hotelovkafren.cz

Cestovní ruch
Cukrář
Hotelnictví
Kuchař - číšník
Podnikání_NS

 

12 Led 2021

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje

 

12 Led 2021

Den otevřených dveří v on-line podobě – SPgŠ a SZŠ Krnov

8 Led 2021

BurzaŠkol.Online

Burza škol online nabízí:

  • inspekční zprávy škol,
  • výsledky u státních maturit,
  • možnost spojení přes Teamsy/Meets…  ¨
Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online (kde jsou i informace k termínu a času jednotlivých výstav).