Zpěváček 2021

2 Pro 2021

Zpěváček 2021

Po jarní, covidem způsobené, odmlce se k nám nečekaně dostala informace Folklórního sdružení Ostrava o konání regionálního kola každoroční soutěže dětských interpretů lidové písně Zpěváček 2021. Času na výběr písní a přípravu šikovných zpěváků z Chasičky bylo málo, jen měsíc.

Koncem října tedy odjela na Lidovou konzervatoř v Ostravě náš soubor reprezentovat dvě děvčátka. Čerstvě desetiletá Anežka Eliášová jako jedna z nejmladších účastnic soutěže a již zkušenější Viktorie Vaňková. Pomalejší, táhlou píseň musely děti zpívat bez doprovodu a druhou rychlejší, rytmičtější píseň s doprovodem. Klavírní doprovod děvčatům zajistil jako již tradičně vynikající Jožka Eliáš. Renomovaná tříčlenná porota po dlouhém rozhodování vybrala z mnoha krásných výkonů čtyři postupující děti do zemského moravského kola. Anežka i Viktorka byly mezi šťastnými a těšily se na zpívání v Rožnově pod Radhoštěm pod záštitou profesionálního Brněnského orchestru lidových nástrojů „BROLN“.  Za dětský folklórní soubor Lašánek postoupila také žákyně naší školy Barbora Tomášková.

V konkurenci více než dvaceti nejlepších zpěváků z celé Moravy se po dlouhém odpoledni plném krásných melodií a skvělých vystoupení probojovala svým čistým sopránem a spontánním projevem Viktorka Vaňková do celostátního kola soutěže Děti a píseň 2021 konaného 28.11. v Brně. K velké škodě se díky sílící pandemii bohužel dostala do karantény i Viktorka a nemohla se celostátního kola soutěže zúčastnit.

Držme zpěváčkům palce příští rok!

DFS Chasička