Jak se daří našemu Felixovi?

16 Dub 2021

Jak se daří našemu Felixovi?

Jak všichni víte (nebo byste vědět měli 🙂 naše/Vaše škola adoptovala Felixe Omondi v Keni. Z financí, které vybíráme, sponzorujeme jeho vzdělávání a jedno jídlo denně již od roku 2007.

Nyní je Felix ve 3. ročníku střední školy Miwani Boys Secondary School. Epidemiologická situace bohužel není příznivá ani v Keni a dle aktuálních informací (z projevu prezidenta dne 26. 3.) byla přerušena výuku na všech stupních škol. S povinností nosit roušky, omezit provoz restaurací a obchodů a se zákazem nočního vycházení se musejí vyrovnávat všichni tamější obyvatelé. Rovněž platí zákaz cestování do/z Nairobi a 4 krajů v okolí hlavního města. Vláda dokonce uvažuje o opakování ročníků na základních a středních školách, definitivní rozhodnutí ještě nepadlo.

Co to znamená konkrétně pro Felixe? Pravděpodobně bude maturovat až v roce 2022. Peníze, které se vyberou na školné (i když bude škola uzavřena), se použijí na nákup potravin, dezinfekcí, roušek. Musíte uznat, že to je v současné situaci životně důležité. Peníze navíc, které jsme již poslali, využil Felix k nákupu učebnic a kalkulačky.

Všem Vám patří veliké DÍKY!  Protože „hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým, a pokud jim nemůžete pomoci, aspoň jim neubližujte“ – 14. dalajláma (1935).

Felixovým snem je být chemikem. Proto prosíme, pojďme jej podpořit v této pro všechny nelehké době. Musíme si pomáhat a plnit sny.